Endüstriyel Bina Çatıları İzolasyonu

Endüstriyel bina çatılarında en pratik ve etkin izolasyon yöntemi poliüretan sprey köpüktür.

Fabrikalar, atölyeler, depolar, sergi merkezleri ve üretim tesisleri gibi geniş alanlı endüstriyel yapıların çatıları çoğunlukla yüksek kaliteli hafif kaplamalardan oluşmaktadır. Büyük açıklıklı endüstriyel binalarda mevsimsel koşullar nedeniyle ısınma sorunları yüksek faturalara yol açabilmektedir. Alandaki mevcut ısıyı korumak, korozyon ve terlemeyi önlemek için endüstriyel çatı yalıtımına ihtiyaç vardır. Endüstriyel bina çatıları için en pratik ve etkili yalıtım yöntemi poliüretan sprey köpüktür. Endüstriyel bir binanın çatısını yalıtırken hava koşulları uygun bir yalıtım malzemesi bulmak gerekir. Poliüretan sprey köpük bu talebi tam olarak karşılayabilir.

Poliüretan sprey köpük mobil uygulama araçları kullanılarak püskürtülür. Yüksek basınç altında çatılar arasında doğrudan zemine püskürtmek için özel bir püskürtme tabancası kullanın. Çatı altına ters tavan olarak da uygulanabilir. Bu teknoloji sayesinde çatılar arası izolasyon kolaylıkla yapılabilmektedir. Ortalama olarak bir saatte 200 metrekarelik bir alan tamamlanabiliyor. Derz ve ısı köprüsü oluşturmaz. Sprey poliüretan izolasyon uygulamaları kimyasal özelliklerinden dolayı su emmez. Yapısında su, küf ve bakteri barındırmaz. Su geçirmez bileşenler içerir. Yüksek yapışma özelliği ile çatı yüzeyine sıkıca nüfuz eder ve ömür boyu koruma sağlar. Boyamadan sonra boyama yapılabilir ve üzerine istenilen işlem uygulanabilir.

Poliüretan sprey köpürtme ve ısı yalıtımı sonrasında endüstriyel çatının güncellenmesine/bakımına gerek kalmaz ve kullanımdan kaynaklanan bozulma sıfıra indirilir. Poliüretan köpük izolasyon kullanılması çatıyı daha güçlü hale getirir ve kullanım ömrünü uzatır. Çalışma alanının verimliliği artırılır, çatı ile ilgili çalışanların sağlığını tehdit eden problemler ortadan kaldırılır. Poliüretan sprey köpük izolasyon uygulaması mevsimlere ve coğrafi koşullara göre değişiklik göstermektedir. 3-4 cm kalınlığındaki endüstriyel çatılar için uygundur ve sac çatıya alttan veya dışarıdan yüzeye püskürtülerek uygulanır. Oteller, fabrikalar gibi kısa sürede hızlı bir şekilde kullanıma açılması gereken alanlara uygulanabildiği için zamandan tasarruf sağlayabilir. Güçlü rüzgarlar ve fırtınalar gibi olumsuz koşullarda çatının zarar görmesini önleyebilir.

WhatsApp WhatsApp