Teras İzolasyonu

Ailemiz ve sevdiklerimizle güzel vakitler geçirdiğimiz mekân olan teraslar, tıpkı çatılar gibi mevsim koşullarına daha dayanıklı olması için gerekli bakım ve onarıma ihtiyaç duyar.

Terasta oluşan bir su sızıntısı, küf ve rutubete neden olabilir.

Poliüretan sprey köpük teras izolasyonu uygulaması öncesi teras zemini bütün katı/hareketli malzeme, toz ve neme bağlı küften temizlendikten sonra mobil yalıtım aracında bulunan özel bir makine ve iki bileşenden oluşan poliüretan köpüğün ısıtıcılı hortum sayesinde yüksek basınçla zemine püskürtülmesi ile yapılır. Poliüretan sprey köpük teras izolasyonu uygulama sonrası kısa sürede hacminin iki üç katına çıkar ve tüm yüzeyi kesintisiz kaplar. Uygulamadan hemen sonra sertleştiği için üzerinde yürünebilir, isteğe bağlı olarak fayans kaplama yapılabilir. Böylece teras zemininde oluşabilecek derz ve fayans çatlaklarını, kılcal çatlakları, su gider borularında oluşan tıkanmaları önleyerek %100 konforlu bir yaşam alanı sunar. Uygulandığı zemini çabuk kavrayarak nem ve küfe karşı terası uzun yıllar korur.

Poliüretan Sprey köpük, uygulanan alana tam nüfuz ederek teras zemininde pürüzsüz bir tabaka halinde yayılır. İçeriğindeki anti bakteriyel özelliği sayesinde küf ve koku yapmaz. Açık teraslarda kar ve yağmur sularına karşı sızıntı oluşturmaz, zeminden ayrışmaz. Yıllık bakım onarım gerektirmediği için de ekonomiktir.

Poliüretan sprey köpük teras izolasyonu fiyatlandırması yapılırken uygulanacak terasın metrekaresi, köpüğün kaç kat uygulanacağı, mevsim koşulları gibi etkenler göz önünde bulundurulur. Bir diğer etken ise poliüretan sprey köpüğün üç farklı kalitede ürün çeşidine sahip olmasıdır. Alanda yapılacak keşif sonrası köpüğün kalitesi, kaç kat uygulanacağı, metrekare vb. unsurlar belirlenerek fiyat listesi oluşturulur.

WhatsApp WhatsApp