Soğuk Hava Deposu İzolasyonu

Sprey poliüretan soğuk hava deposu izolasyonu yüksek enerji kayıplarının yaşanmaması için en etkili yoldur.Soğuk hava depoları gıda üreticileri, toptancılar, hastaneler ve ilaç sanayi gibi kurumlarda büyük önem taşımaktadır. İyi bir izolasyona sahip olmayan soğuk hava depolarında soğutmak için harcanan enerji maliyeti oldukça yüksektir. 

Sprey poliüretan köpük soğuk hava deposu izolasyonu sonrası soğuk havanın dışarı çıkması ve sıcak havanın içeri girmesi engellenir. İklim koşulları ve kullanım amacına göre sprey poliüretan köpük 15cm’e kadar uygulanabilir. İhtiyaç ve kullanım şekline bağlı olarak izolasyon sonrası sıva veya fayans kaplama yapılabilir. Uzun yıllar bakım ve onarım istemez, haşere ve koku yapmaz.

Sprey poliüretan köpük soğuk hava deposu izolasyonu özel araçlarla alana gönderilir. Mobil araç içerisinde bulunan özel tabancalar yardımıyla püskürtülerek yüzeye uygulanır. Püskürtülen sprey poliüretan köpük kısa sürede genleşerek kalın bir tabaka halini alır. Uygulandığı yeri çabucak kavrar ve ayrışmaz. Sprey poliüretan köpük soğuk hava deposu izolasyon uygulamasıyla deponun hava alan yerlerindeki ısı köprüleri yok olur. Püskürtülerek yüzeye uygulanma özelliği ile soğuk hava depolarının ek birleşim yerlerinde ve vida aralıklarındaki boşluklara dahi nüfuz ederek yüzeyi kusursuzca kavrar. Püskürtmeden birkaç saniye sonra sertleşmesi alanın hemen kullanıma açılmasına imkan tanır. Zaman tasarrufu da sağlayan sprey poliüretan köpük soğuk hava deposu izolasyonu su ile temas halinde bozulmaz.

WhatsApp WhatsApp