S.S.S.

Sprey Köpük Yalıtımı Nedir ?

Sprey köpük yalıtım poliüretan köpük püskürtülerek uygulanmakta olan kimyasal bir yalıtım türüdür.

Poliüretan Yalıtımın Avantajları Nelerdir ?

  • Poliüretan yumuşaktır,
  • Çatlakları mükemmel şekilde doldurur,
  • Tam bir yapısal sızdırmazlığı vardır.

Sprey Köpük Yalıtımı Maliyeti Nedir?

Sprey köpük izolasyonu,  diğer yalıtım türlerine göre daha pahalıdır. Bununla beraber, sprey köpüğün yararları, çağımızda diğer yalıtım seçeneklerinin çok ötesindedir. Aslında, sprey köpük izolasyonunın, senelik enerji maliyetlerinizde %30-50 arasında tasarruf sağlayarak size çok daha yüksek bir yatırım getirisi sağladığını göreceksiniz.  Sprey köpük izolasyonuna yaptığınızda faturalarda enerji tasarrufunu gözünüzle göreceksiniz.

Sprey Köpük Yalıtımı Yanıcı Mı?

Evet, sprey köpük izolasyonu yanıcı olarak nitelendirilir. Tüm köpük ve  plastik malzemeler global yapı yönetmeliğine göre yanıcı olarak kabul edilmektedir. Farklı sprey köpük yalıtım üreticilerinin farklı yanıcılık seviyeleri farklıdır.

Bir Yalıtımın R-değeri Ne Kadar Önemlidir?

Bir R-Değeri, termal direncin bir ölçümüdür. Daha yüksek R-Değerli yalıtım, ısı kaybına karşı daha etkili bariyerler sağlar. Daha yüksek bir R-Değeri ile yalıtım kurmak genelde daha fazla enerji verimliliği ve ısı maliyetini düşürür.

Sprey Köpük izolasyonu güneşe Maruz Kalabilir Mi?

Uzun süre değil. Sprey köpük izolasyonu güneşe ve hava şartlarına maruz bırakılırsa bir yıl kadar sonra bozulmaya başlar. Güneşte yalnızca birkaç gün kaldıktan sonra, sprey köpüğün rengi değişmeye başlayacaktır.

WhatsApp WhatsApp